• Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium

• W dniu 27.09.2018r. odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie ,które mieści się na Wybrzeżu Kościuszkowskim nad Wisłą. W wycieczce wzięło udział 51 uczniów oraz 5 opiekunów. Centrum zostało otwarte jesienią 2010 roku jako wyjątkowa interaktywna ekspozycja urządzeń i technologii. Celem tej wycieczki było rozbudzanie ciekawości uczniów, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dzieci i młodzieży do dialogu społecznego na temat nauki. Uczniowie mogli przez kilka godzin korzystać z ponad 450 eksponatów muzeum, z których każdy można, a nawet trzeba było dotknąć i sprawdzić jego działanie. Kolejną atrakcją naszej wycieczki było Planetarium, gdzie nie ruszając się z wygodnych foteli mogliśmy zobaczyć wspaniały spektakl o planetach, gwiazdach oraz przestrzeni kosmicznej. Po długiej i intensywnej nauce udaliśmy się na pyszny obiad do pobliskiego Bistro. To była bardzo udana i ciekawa wycieczka!

Opracował M. Wiśniewski

• DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

• W dniu 26 września nasi uczniowie bawili się w swoim gronie świętując „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Dzień ten był bardzo słoneczny, a humory uczniów doskonałe. Czekając aż pieczonki nabiorą odpowiedniej temperatury i smaku dzieci integrowały się wspólnie uczestnicząc w konkurencjach zręcznościowych z wykorzystaniem ziemniaka, gdzie na najlepszych czekały drobne upominki. Impreza nam się bardzo udała. Kolejny „Dzień Pieczonego Ziemniaka” już za rok :).

Opracował M. Wiśniewski